O 8:00 premier Mateusz Morawiecki spotka się z przedstawicielami NSZZ Solidarność. Na około 9:30 zaplanowano oświadczenia po zakończeniu spotkania. Z kolei o 10:40 PMM weźmie udział w międzynarodowej konferencji Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together.

O 10:00 rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu. W dzisiejszym porządku obrad nie ma politycznych punktów – jutro dojdzie do wyboru członków RPP, a w piątek odbędzie się debata budżetowa. O 14:00 sejmowa komisja finansów publicznych zaopiniuje wnioski w sprawie powołania kandydatów na członków Rady Polityki Pieniężnej.

O 10:50 w Senacie na I piętrze odbędzie się briefing marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego przed 50. posiedzeniem Izby, które rozpoczyna się o 11:00. Senatorowie rozpatrzą m.in. ustawę wydłużającą do końca tego roku obowiązywanie tarczy antyinflacyjnej, w planie jest też wybór ławników Sądu Najwyższego.

Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym może zapaść decyzja o kolejnym podniesieniu stóp procentowych – zwłaszcza i GUS w ubiegłym tygodniu podał iż inflacja CPI we wrześniu wyniosła, według szacunku, 17,2%.

Dziś i jutro Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu prezydentów państw Grupy Arraiolos na Malcie. O 18:00 odbędzie się spotkanie PAD z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousą.