– Nie mam wątpliwości, że ta nota bardziej jest skierowana do wewnątrz Polski, do polityki polskiej, a nie na zewnątrz. Przecież tego typu sprawy załatwia się w ciszy gabinetów, załatwia się rozmawiając z partnerami, a nie robiąc nieustanny PR-owski show. Nie mam wątpliwości, że ta nota jest niczym innym tylko PR-owskim show – powiedział Marcin Kierwiński  w rozmowie z Rochem Kowalskim w „Rozmowie w południe” RMF FM.

My mówiliśmy bardzo jasno: chcemy jasnego harmonogramu działań w tym zakresie. Bo nie wystarczy wysłać notę, żeby powiedzieć: to już załatwia sprawę. Chciałbym wiedzieć – no bo z dużym prawdopodobieństwem wiemy jak strona niemiecka odpowie na tą notę – chciałbym wiedzieć – i szkoda, że pan minister Rau dzisiaj nie odpowiadał państwu, jako dziennikarzom, na pytania – chcielibyśmy wiedzieć, co jak Niemcy odrzucą tą notę, do jakiego sądu pójdziemy, w jakim horyzoncie czasowym możemy się spodziewać jakichś realnych działań – kontynuował.

Będziemy popierać każde rozwiązanie, które ma szanse przynieść Polsce pieniądze. Tylko ja obawiam się, że w tym działaniu PiS-u więcej jest PR-u, a mniej realnego działania – mówił dalej.