Uważamy, że ma co oglądać się oglądać się dzisiaj na Brukselę, z której rzeczywiście płyną głosy, że będzie jakieś wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w tej sytuacji, tylko trzeba wykorzystać te kompetencje, które dzisiaj mamy tutaj w kraju, a więc wprowadzić regulowane taryfy na prąd dla małych i średnich przedsiębiorców, dla organizacji porządku publicznego i samorządów. Wprowadzenie takich regulowanych taryf, naprawdę zmieniłoby ich sytuację – powiedział Szymon Hołownia na konferencji prasowej.

Moglibyśmy ocalić polskie firmy przed zwolnieniami, za którymi pójdą kolejne zwolnienia

Dzisiaj gdyby wprowadzić regulowane taryfy, widzące się w dużo większym stopniu z realnymi cenami rynkowymi energii, moglibyśmy ocalić wiele samorządów przed bankructwem, przed plajtą, przed przerzucaniem tych kosztów na obywateli, którzy i tak coraz mniej mają w portfelu. Moglibyśmy ocalić polskie firmy przed zwolnieniami, za którymi pójdą kolejne zwolnienia.

Apelujemy do rządu o wprowadzenie regulowanych taryf dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla organizacji pożytku publicznego i dla samorządów

Już dziś apelujemy do rządu, do Urzędu Regulacji Energetyki o wprowadzenie jak najszybciej regulowanych taryf dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla organizacji pożytku publicznego i dla samorządów.