O 9:45 premier Mateusz Morawiecki będzie obserwował ćwiczenia Niedźwiedź-22.

O 11:30 w Radomiu, przed Miejskim Zespołem Żłobków „Radomirek”, odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

Wicepremier, minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin o 13:00 spotka się z ambasadorem Francji oraz Wiceprezesem TotalEnergies.

O 18:00 odbędzie się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Siedlec.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę w USA. O 14:45 czasu polskiego odbędzie się spotkanie z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem, a o 15:30 – z wysokim komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców Filippo Grandim. O 16:30 PAD wysłucha wystąpienia prezydenta USA podczas debaty generalnej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

O 19:30 PAD spotka się z premierem Ukrainy, zastępcą sekretarza generalnego ONZ Sandą Ojiambo oraz przedstawicielami sektora prywatnego United Business for Ukraine, a o 21:45 – z dyrektorem wykonawczym Światowego Programu Żywnościowego Davidem Beasley’em.

O 23:00 PAD wysłucha wystąpienia prezydenta Ukrainy podczas debaty generalnej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ostatni punkt w planie to udział w recepcji powitalnej dla szefów delegacji i głów państw wydawanej przez prezydenta Joe Bidena i małżonkę.