Do dzisiaj, bo mamy poranne, najnowsze dane to jest blisko 120 tysięcy. Są już pierwsze osoby zaszczepione tym 4 boosterem nowej generacji, czyli szczepieniem biwalentnym, gdzie mamy nie tylko oryginalną wersję wirusa, ale też mutacje BA 1. Do tej pory mamy 24 tysiące osoby zaszczepione przez te w zasadzie 2 dni, no bo w piątek jeszcze nie było rozdystrybuowanej szczepionki do punktów, więc właściwie to jest tylko wczorajszy wynik 24 tysiące. To jest oczywiście bardzo mało – powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z Jackiem Prusinowskim „Sednie Sprawy” Radia Plus.

Jeżeli chodzi o poziom zamówień to zawsze jest to pewnego rodzaju zgadywanie, bo z jednej strony na pewno nie możemy sobie pozwolić, żeby chętni, którzy przyjdą do punktów nie otrzymali preparatu więc zawsze zamawia się z pewnym zapasem szacując poziom wyszczepienia, ale ja przypominam, że mamy taką sytuację, że trzecią dawką zaszczepiło się blisko 12 milionów ludzi, więc to jest ten potencjał osób, które są do zaszczepienia kolejną dawką i pod tym względem te nasze zamówienia na najbliższy miesiąc, bo mówię o wrześniu, przekraczające nieco 4 miliony są mniej więcej takim szacunkiem tej pierwszej odpowiedzi na zapotrzebowanie drugim boosterem, czyli 4 dawką – mówił dalej Adam Niedzielski.

My na pewno zrobimy wszystko, żeby rzeczywiście to zainteresowanie i świadomość nieco wzmóc. W przyszłym tygodniu startujemy z kampanią, która na nowo ma wykreować zainteresowanie właśnie tym zagadnieniem zdrowotnym jakim jest ogólnie szczepienia – kontynuował minister zdrowia.