Sejm wznowi obrady o 9:00 od pytań w sprawach bieżących, a o 11:15 wysłucha informacji bieżącej – na wniosek klubu PiS – w sprawie dochodzenia reparacji wojennych od Niemiec z tytułu strat poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej.

O 11:00 w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się konferencja ministra Adama Niedzielskiego o rozpoczęciu powszechnych szczepień przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą. W konferencji weźmie też udział prezes URPL Grzegorz Cessak

O 12:45 odbędzie się II czytanie zgłoszonego przez PiS projektu uchwały w sprawie apelu do Komisji Europejskiej o podjęcie działań systemowych w zakresie stabilizacji cen energii w celu ochrony wszystkich obywateli państw Unii Europejskiej.

O 18:00 rozpocznie się dwugodzinny blok głosowań, w trakcie którego ma dojść do głosowania nad powołaniem członków KRRiT.

Szantaż gazowy Rosji doprowadził do drastycznego wzrostu cen energii. Musimy temu przeciwdziałać przez regulacje unijne i krajowe – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller, informując wczoraj o spotkaniu premiera Morawieckiego z ministrami dot. kolejnych rozwiązań chroniących rodziny i firmy przed podwyżkami cen energii. Dzisiaj mają zostać przedstawione szczegóły.

Dziś GUS poda informację o wskaźnikach cen towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu, czyli w praktyce dane o inflacji. Według tzw. szybkiego szacunku flash, inflacja w ubiegłym miesiącu wyniosła 16,1%.