O 8:45 w Sejmie odbędzie się briefing prasowy z udziałem rzecznika prasowego PiS Radosława Fogla i rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera.

O 10:00 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. W porządku obrad m.in. powołanie członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – kandydatami do rady są zgłoszeni przez PiS Agnieszka Glapiak oraz Maciej Świrski, a także zgłoszeni przez KO Jędrzej Skrzypczak oraz Adam Szynol. W tej sprawie o 15:00 zbierze się sejmowa komisja kultury i środków przekazu.

O 15:00 na posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych odbędzie się I czytanie zgłoszonego przez PiS projektu uchwały w sprawie dochodzenia przez Polskę reparacji za szkody spowodowane przez Niemcy w czasie II wojny światowej.

O 19:30 odbędzie się II czytanie rządowego projektu zakładającego m.in. przedłużenie działania tarczy antyinflacyjnej do końca roku.

Dzisiaj przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi swoje trzecie orędzie o stanie Unii. Co roku we wrześniu przewodniczący KE wygłasza orędzie o stanie Unii na forum Parlamentu Europejskiego. W przemówieniu podsumowywane są osiągnięcia poprzedniego roku i prezentowane są priorytety na kolejny rok.