O 10:00 w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa KO z udziałem przewodniczącego klubu Borysa Budki, posła Wojciecha Saługi oraz lokalnych radnych Platformy Obywatelskiej. Tematem konferencji będzie „afera w Funduszu Górnośląskim związana z zakupem sprzętu medycznego po zawyżonych cenach”.

O 12:00 w Sejmie odbędzie się konferencja zorganizowana przez klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Temat: Branża gastronomiczna. Wyzwania czasów recesji. Propozycje rozwiązań.

Także o 12:00 sejmowa podkomisja nadzwyczajna powróci do prac nad prezydenckim projektem ustawy o sędziach pokoju wraz z przepisami wprowadzającymi.

Kolejny etap mobilnej konwencji partyjnej Polski 2050 Szymona Hołowni Cztery słowa: Polska pod hasłem: RODZINA startuje dzisiaj, 12 września w Sieradzu, Łasku i Błaszkach. O 14:15 odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną przedstawieni kandydaci na kandydatów na listy wyborcze w nadchodzących wyborach do Sejmu.  O 15:30 odbędzie się rozmowa w mobilnym studio, a o 17:00 – spotkanie z mieszkańcami dotyczące budowy drogi pod CPK.