– Zima za pasem, a PiS odrzuciło wszystkie dobre poprawki dające szanse, że ci ludzie, którzy mają inne źródła energii, niż węgiel będą mogli w zimę spać spokojnie, że ich rachunki za ogrzewanie nie będą horrendalnie duże. Ta nadzieja została dzisiaj jednak zdeptana. Zapowiedzi pana ministra i premiera pokazały kłamstwo w żywe oczy w wakacyjne i pod przykryciem obietnic. Jak w Polsce węgla nie było, tak nie ma,  jak składy były puste, tak są, jak węgiel miał kosztować blisko tysiąca za tonę, tak kosztuje 3-4 tysiące. To jest obraz rządów PiS, które nie mają pomysłu jak doprowadzić do bezpieczeństwa energetycznego, do bezpieczeństwa domowego Polaków – powiedział Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej.

Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy czyste ręce i pomysły jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom milionów Polaków

– Lewica ma taki pomysł, zaprezentowała go kilka tygodni temu, zgłosiła poprawki sejmowe, popierała poprawki senackie i dzisiaj może powiedzieć, że mamy czyste ręce, ale mamy też pomysły jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom milionów Polaków.

Nie ma zgody na te wszystkie kłamstwa Morawieckiego i tej ekipy, która zapewniała od miesięcy „będziecie bezpieczni”

– Ustawa o dodatku grzewczym, o ciepłej zimie, o normalnej zimie dzisiaj zostaje przekazana do konsultacji społecznych. Ustawa o dodatku grzewczym będzie przez Lewicę konsultowana, poprawiana, zmieniana i przede wszystkim będzie dawała bezpieczeństwo, że ludzie mogą spokojnie patrzeć na okres grzewczy. Nie ma zgody na te wszystkie kłamstwa Morawieckiego i tej ekipy, która zapewniała od miesięcy „będziecie bezpieczni”.

Jest ustawa i albo ją głosujecie, albo sami prowadzicie politykę, z której wszyscy będziemy musieli odpowiadać zimą, dlaczego Polacy marzną

– Morawiecki i jego zaplecze kłamało, my mówimy sprawdzam, jest ustawa i albo ją głosujecie, albo sami prowadzicie politykę, z której wszyscy będziemy musieli odpowiadać zimą, dlaczego Polacy marzną.