To kolejna konsekwentna odsłona tego, co nazywamy repolonizacją. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie byłoby tej przepięknej inwestycji, gdyby nie plan odpowiedzialnego rozwoju. Gdyby nie nasza strategia, która prowadziła do odkupywania aktywów z rąk zagranicznych inwestorów, którzy niestety nie wkładali dodatkowych środków w takim wymiarze, jakim należałoby to uczynić – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia nowego ośrodka turystycznego Polskich Kolei Linowych w Solinie.

– Inwestowanie, inwestowanie i jeszcze raz inwestowanie. Ta infrastruktura turystyczna tutaj nad Soliną, to coś, co nie tylko zwiększa możliwości turystyczne dla mieszkańców Polski, dla wszystkich turystów zagranicznych, ale to jednocześnie ważna inwestycja gospodarcza. To dodatkowe setki miejsc pracy, licząc oczywiście i te, tutaj, są bezpośrednio utworzona, ale też w całym przemyśle turystycznym. Atrakcja turystyczna zwiększy ogromnie magnetyzm tego miejsca i przyciągnie, a jestem przekonany o tym, mnóstwo ludzi z całej Polski, ale także z zagranicy.

Inwestycja nie powstałaby, gdyby nie wzorcowa współpraca między rządem a samorządem

Inwestycja nie powstałaby, gdyby nie wzorcowa współpraca między rządem a samorządem. Mamy tutaj dzisiaj z nami pana marszałka Ortyla i panią wojewodę Leniart, czyli władze rządowe, samorządowe. Wszystkim bardzo gorąco dziękuję, naprawdę, bo jednocześnie pokazaliśmy ogromną skuteczność, sprawczość. Inwestycja powstała w półtorej roku.

To jest znak firmowy rządu Donalda Tuska, wyprzedaż i wyprzedaż

Sięgnę kilka lat wstecz, do czasu, kiedy rząd Donalda Tuska sprzedał, bodaj w 2013 roku PKL. Kpili wtedy wszyscy – a no tak, po co nam te polskie koleje linowe, niech sobie tam będą w rękach zagranicznych. W jednym momencie kolejka na Kasprowy Wierch, kolejka na Gubałówkę, zniknęły i wiele innych elementów infrastruktury turystycznej, zostało wyprzedanych. To jest znak firmowy rządu Donalda Tuska, wyprzedaż i wyprzedaż. To jest to, co Donald Tusk zrobił przez osiem lat.

Dokonaliśmy repolonizacji w wielu miejscach. Jednym z najwspanialszych przykładów są właśnie PKL

Co zrobił rząd PiS? Dokonaliśmy repolonizacji w wielu miejscach. Jednym z najwspanialszych przykładów są właśnie PKL. Dzięki temu nowy inwestor, Polski Fundusz Rozwoju mógł zainwestować 200 milionów złotych w ostatnich paru latach. Na kolejne kilka lat, planowane są jeszcze większe inwestycje turystyczne, krajobrazowe.

Chcę podkreślić, że nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych i normalne funkcjonowanie budżetu państwa

Chcę podkreślić, że nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych, normalne funkcjonowanie budżetu państwa. Brak konieczności wyprzedaży majątku. To jest ta różnica, czarne-białe.