Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę w Madrycie. Na około 9:00 planowany jest przyjazd do budynku IFEMA, a na 9:45 – udział w ceremonii podpisania NATO Innovation Fund Letter of Commitment. O 10:00 PAD weźmie udział w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej, a o 12:05 spotka się z premierem Słowenii Robertem Golobem.

Senat wznowi obrady o 10:00 od drugiego czytania projektu uchwały w sprawie ustaleń poczynionych przez senacki zespół ds. spółki GETBACK S.A.

O 9:50 w gminie Kuźnica odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika oraz komendanta głównego SG gen. dyw. SG Tomasza Pragi.

O 12:30 w KPRM premier Mateusz Morawiecki oraz minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda spotkają się z komisarz ds. spójności i reform Elisą Ferreirą. O 12:50 odbędzie się konferencja prasowa.

O 15:30 odbędzie się konferencja prasowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz wspomnianej komisarz ds. spójności i reform poświęcona otwarciu nowego odcinka drugiej linii metra, obejmującego stacje Ulrychów i Bemowo.

Dzisiaj Lewica rusza w wakacyjną trasę z programem “Bezpieczna Rodzina”. Polityczki i politycy Lewicy pokonując 10 tysięcy kilometrów, odwiedzą mieszkańców w stu miastach powiatowych. – Lewica wie, że troski związane z drożyzną i lękiem o jutro dotykają wszystkich, ale są szczególnie dotkliwe w małych miejscowościach: tam, gdzie nie dociera transport publiczny i trzeba wydawać fortunę na coraz droższe paliwo; tam, gdzie głównym pracodawcą jest budżetówka, w której zarabia się mało i pensje nie starczają dziś na podstawowe potrzeby; tam, gdzie zimą trzeba będzie bankrutować płacąc za opał, jeśli w ogóle da się go kupić – mówi rozmówca 300POLITYKI.