O 10:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w ceremonii otwarcia Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Jak mówią nam współpracownicy szefa rządu, PMM ma w nadchodzącym tygodniu kontynuować objazd po kraju w ramach akcji zainaugurowanej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na początku czerwca.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie przebywać z wizytą w województwie podlaskim. O 11:40, wraz z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, weźmie udział w odprawie dotyczącej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Na 12:00 zaplanowano oświadczenia dla mediów.

Następnie, o 12:40, Witek weźmie udział w odprawie Straży Granicznej, o 13:00 spotka się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, a o 18:00 weźmie udział w Pikniku Rodzinnym Województwa Podlaskiego.

Na 15:00 prezydent Andrzej Duda zwołał w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego naradę z przedstawicielami rządu i dowódcami wojskowymi w związku z rozpoczynającym się we wtorek w Madrycie szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego – poinformował szef BBN Paweł Soloch. W naradzie – oprócz PAD – wezmą udział szefowie: MON Mariusz Błaszczak, MSZ Zbigniew Rau, MSWiA Mariusz Kamiński, KPRM Michał Dworczyk, a także ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski oraz dowódcy wojskowi.