Sejm wznowi obrady o 9:00 od pytań w sprawach bieżących. O 11:15 rozpocznie się blok głosowań, który potrwa – według planu – do 12:45. W jego trakcie będzie najpewniej głosowany wniosek o odrzucenie w I czytaniu obywatelskiego projektu ustawy zakładającego liberalizację prawa aborcyjnego. O 12:45 Sejm wysłucha informacji bieżącej.

O 10:00 wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdzi umowę zwiększającą liczbę zamówionych dla Wojska Polskiego przeciwlotniczych zestawów rakietowych Piorun.

Dziś w Brukseli odbędzie się Rada Europejska, podczas której europejscy przywódcy będą rozmawiać o Europie w szerszym ujęciu, Ukrainie, wnioskach o członkostwo w UE złożonych przez Ukrainę, Mołdawię i Gruzję, kwestiach gospodarczych, konferencji w sprawie przyszłości Europy i stosunkach zewnętrznych.

Przywódcy UE omówią ostatnie wydarzenia związane z wojną Rosji przeciwko Ukrainie, w tym wpływ, jaki ta wojna może mieć na wywołanie światowego kryzysu bezpieczeństwa żywnościowego. Będą też rozmawiać o dalszej unijnej pomocy dla Ukrainy, w tym o wsparciu gospodarczym, wojskowym, politycznym i humanitarnym.

Ponadto w Brukseli odbędzie się pre-summit Grupy Renew Europe. Celem spotkania jest uzgodnienie stanowiska grupy na wspomniany szczyt Rady Europejskiej. W spotkaniu udział wezmą prezydent Emmanuelle Macron, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Micheloraz głowy państw, komisarze i szefowie partii, należących do Grupy Renew Europe.

Podczas spotkania Szymon Hołownia przedstawi stanowisko Polski 2050 dotyczące integracji Ukrainy z UE i pomocy jaką Unia powinna przekazać Ukrainie. W ramach pre-szczytu Hołownia weźmie też udział w panelu dyskusyjnym na temat przyszłości gospodarczej Europy z udziałem Sandro Gozi’ego, Sigrid Kaag i Luisa Garicano.

O 14:00 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wiceministra Pawła Szefernakera, pełnomocnika rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy oraz ministra-członka Rady Ministrów Agnieszki Ścigaj. Temat konferencji – działania na rzecz uchodźców z Ukrainy.

O 17:00 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami powiatu zambrowskiego.