Wicepremier Jacek Sasin weźmie udział w otwarciu Kongresu 590 w Nadarzynie. Podczas wydarzenia wygłosi przemówienie, następnie, o 12:20, otworzy panel pt.”Rola spółek Skarbu Państwa w budowaniu siły gospodarczej Polski”.

Posiedzenie Sejmu rozpocznie się o 10:00 od złożenia przysięgi przez prezesa Narodowego Banku Polskiego. Niedawno Sejm ponownie wybrał na to stanowisko Adama Glapińskiego.

O 11:25 w KPRM odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka.

O 11:30 w Nadarzynie prezydent Andrzej Duda zainauguruje 7. edycję Kongresu 590. Z kolei o 15:00 w Pałacu Prezydenckim PAD dokona zmiany w składzie Rady Ministrów.

O 21:45 odbędzie się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy o “bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych”.

Propozycja – według uzasadnienia – dotyczy zagwarantowania praw reprodukcyjnych, w tym prawa do ochrony zdrowia i poszanowania wolności oraz prywatności w zakresie rozrodczości – prawa do przerwania ciąży w określonych przypadkach do końca 12. tygodnia ciąży, uregulowania spraw związanych z dostępem do zagwarantowanych świadczeń zdrowotnych czy odpowiedzialnością karną za przerwanie ciąży.