Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę na Łotwie, gdzie o 10:00 czasu polskiego odwiedzi Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie, wchodzącym w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Ponadto dziś na Łotwie odbywa się – w ramach Szczytu Inicjatywy Trójmorza – Forum Biznesowe, w którym wczoraj wziął udział PAD.

O 10:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w naradzie Ambasadorów RP.

O 11:00 w Sejmie odbędzie się organizowana przez Polskę 2050 debata konsultacyjna dokumentu programowego „Edukacja dla Przyszłości”. Wcześniej, o 10:15 przed Sejmem, odbędzie się konferencja prasowa Szymona Hołowni. Tematem ma być – jak zapowiadają organizatorzy – „katastrofalna sytuacja polskiej oświaty, z której po zmianach wprowadzonych przez ministra Czarnka odchodzą najlepsi nauczyciele”.

O 11:00 rozpocznie się posiedzenie rządu. W porządku obrad m.in. projekt ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ministrowie zajmą się także projektem ws. powołania Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej. W porządku obrad są też projekty dot. Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na 2022 rok czy nowelizacji uchwał w sprawie programów dot. tarcz finansowych.

O 17:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z Ambasadorami Rzeczypospolitej Polskiej, uczestniczącymi w dorocznej naradzie organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.