Mam absolutne przekonanie, że te wybory będą najważniejsze w naszej historii po 1989 roku. I że one są o wszystkim. To nie jest tylko o tym PiS-ie i dlatego do rana do wieczora jeżdżę jak taki czasami sobie myślę, że niektórzy mogą na mnie patrzeć jak na wariata, bo powtarzam rzeczy, które wydają mi się oczywiste, a widzę, że ciągle niektórzy uważają, że to jakieś takie dziwne. To znaczy zróbmy jedną listę, wszystkie te partie, które uważają, że chcemy być w UE, w NATO, przywrócenia praworządności, poszanowania Konstytucji, praw obywatelskich, wolnych mediach, niezależnych prokuratorów – stwierdził Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Stargardu.

Jeśli oni znowu wygrają wybory, to samorząd przestanie istnieć. Będzie się tak dalej nazywać, ale już nie będzie mowy o samorządzeniu się – mówił dalej.

Do tych wyborów trzeba iść razem, bo jest cały pakiet spraw co do których mamy wspólny pogląd, a jak pójdziemy razem, wygramy na 100%. Tylko koniec dyskusji, bo tu nie ma co kombinować – podkreślił lider PO.