– Tym momentem, tą chwilą, tym egzaminem są oczywiście wybory. Zostało do nich, jeżeli się odbędą w konstytucyjnym terminie, trochę ponad 500 dni, 18 miesięcy, ale chyba nie tylko mi wszystko w kościach mówi, że to wydarzyć się może dużo wcześniej. My jako ruch Polska 2050 dzisiaj chcemy powiedzieć, że jesteśmy do tego egzaminu gotowi. To nie jest tak i wie to każdy maturzysta, że żeby zdać egzamin, wystarczy być w miarę zorientowanym w bieżących problemach, a później jakoś to będzie. Nie, jakoś nie będzie. Do wyborów trzeba się bardzo dobrze i precyzyjnie przygotować – powiedział Szymon Hołownia na konferencji prasowej.

Dzisiaj dokładnie o tej samej godzinie, w wielu miastach w Polsce zaprezentujemy ponad stu specjalistów

– Dzisiaj dokładnie o tej samej godzinie, w wielu miastach w Polsce, we wszystkich wojewódzkich miastach, zaprezentujemy ponad stu specjalistów, działaczy obywatelskich, wysokiej klasy profesjonalistów w swoich dziedzinach, którzy zdecydowali się zostawić jakąś część swojej działalności, żeby zaangażować się w politykę. Mimo, że wszyscy wiemy, jaką opinię ma polityka w Polsce, wszyscy widzimy, a ja to widzę bardzo dobrze od ostatnich 2 lat, jak nieprzyjaznym otoczeniem potrafi ona być, jak nieproduktywnym, jak często głupim. Chcemy to zmienić.

Zgłaszamy obywatelom RP, że jesteśmy gotowi do tego, żeby zatroszczyć się o ich sprawy

– To bardzo ważny moment w naszym ruchu, jest dla nas bardzo radosnym momentem, bo po dwóch latach bardzo ciężkiej pracy, potwornej harówy w Sejmie, ale przede wszystkim poza Sejmem. Przy budowaniu struktur, przy pisaniu programów, przy budowaniu jedynego takiego w Polsce Stowarzyszenia Ruchu Obywatelskiego. My naprawdę zrobiliśmy mnóstwo rzeczy przez te ostatnie 2 lata. Dzisiaj z radością możemy powiedzieć, że zgłaszamy obywatelom RP, że jesteśmy gotowi do tego, żeby zatroszczyć się o ich sprawy w tych nadchodzących wyborach, w tym następnym Sejmie, który mamy nadzieję, że będzie dużo lepszy od poprzedniego.

Jutro zapraszam serdecznie na prezentację długo przygotowywanego przez nas programu edukacyjnego dla polskiej szkoły

– Jutro niedaleko zapraszam serdecznie, prezentacja długo przygotowywanego naszego programu edukacyjnego dla polskiej szkoły. Napisaliśmy taką szkołę, to jest realistyczny program, do, której chciałbym, żeby chodziły moje córki. To jest szkoła na 2050 rok, a nie na 1950, jak dzisiaj niektórzy chcą to ustawić. To będzie szkoła, w której moje dziecko będzie miało płynny angielski po podstawówce bez żadnych korepetycji. To będzie szkoła, która będzie uczyła tych 4K, a więc kooperacji, krytycznego myślenia, komunikacji, a więc tych wszystkich rzeczy, których potrzebują młodzi ludzie, którzy poniosą RP w następne pokolenia.