Sejm wznowi obrady o 9:00 od I czytań projektów w sprawie sędziów pokoju – prezydenckiego, autorstwa Lewicy i Koalicji Polskiej, a także zgłoszonego przez KO projektu ustawy o obywatelskich sędziach handlowych

O 14:00 rozpocznie się 2,5-godzinny blok głosowań, w trakcie którego będzie głosowane m.in. weto Senatu do ustawy zakładającej podwyższenie akcyzy na alkohol i papierosy

O 19:00 w Warszawie prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Świętej Barbary, w trakcie której wręczy odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju polskiej energetyki.

Dzisiaj minister klimatu i środowiska Anna Moskwa weźmie udział w Radzie UE ds. Energii – wiodącymi tematami będą Fit for 55 oraz ceny energii w Europie. Dodatkowo planowane jest spotkanie z komisarz ds. energii Kadri Simson oraz kilkoma ministrami z państw UE.

Także dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, na zaproszenie kongresu USA, w formule online weźmie udział w wysłuchaniu, którego tematem będzie stan demokracji w Polsce i Europie Środkowej. Chodzi konkretnie o posiedzenie podkomisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, energetyki, środowiska oraz cybernetyki.