Będziemy koncentrować się na kilku filarach. O tych czterech filarach chciałem powiedzieć, jak będzie skonstruowany cały Fundusz Medyczny. Pierwszym filarem jest subfundusz modernizacji podmiotów leczniczych. Jednym z jego celów jest skuteczniejsza ochrona zdrowia seniorów – mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim ws. działań rządu na rzecz poprawy sytuacji w ochronie zdrowia.

Drugim filarem jest subfundusz rozwoju profilaktyki. Z panem ministrem zdrowia bardzo dużo uwagi przykładamy do profilaktyki. Profilaktyka 40+ była jednym z głośno anonsowanych przez nas celów – mówił dalej.

Kolejnym filarem jest subfundusz infrastruktury strategicznej, która ma służyć rozwojowi medycyny, rozwojowi medycznemu w bardzo wielu dziedzinach – dodał.

Ostatnim filarem jest subfundusz terapeutyczno-innowacyjny. Chcemy, żeby nasza służba zdrowia nie tylko korzystała z dobrodziejstw medycyny z całego świata, ale żebyśmy to my byli nie tylko biorcą, ale i dawcą najnowocześniejszych rozwiązań medycznych – stwierdził premier.