Niestety nie mam dobrych wiadomości, ponieważ konkretów mamy tylko trzy i to nie są duże konkrety. Pierwsza informacja jest taka, że pracownicy, którzy pracują w zawodach, gdzie pracuje się z ludźmi, będą mieli prawo do tego, żeby się testować i sama chęć testowania, co jest bardzo ważne, nie będzie wiązała się z kwarantanną tak jak jest obecnie – mówiła Marcelina Zawisza podczas briefingu w Sejmie.

Druga zmiana, która jest to to, że pracownicy niemedyczni będą otrzymywać dodatek covidowy jednorazowy. Tak jak było w poprzednich falach, to też było zgłaszane przez opozycję – mówiła dalej.

Trzeci konkret, który padł, to że będzie ustawa dotycząca funduszu kompensacyjnego, dotycząca tylko i wyłącznie covid i ona będzie w poniedziałek, więc nawet nie wiemy jak ona wygląda i co zawiera – stwierdziła.

Kiedy doszliśmy już do dyskusji na temat tego, co rząd mógłby zaproponować, to ponownie mieliśmy rundkę co opozycja i co politycy PiS mogą zaproponować, żeby rząd wprowadził. Tak naprawdę powtórzyliśmy to, co mówiliśmy już na poprzednim spotkaniu i zapowiedzieliśmy jedną konkretną rzecz. Przyjdziemy na kolejne spotkanie jeżeli będą tam konkrety. Projekt rozporządzenia, projekt ustawy, jeżeli będziemy mogli punkt po punkcie przechodzić przez konkrety i mówić na co jest zgoda, na co nie ma zgody – dodała komentując przebieg spotkania.