Prezydent Andrzej Duda z małżonką wezmą udział w 16. Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie. Na 10:00 zaplanowano przyjazdy prezydentów i delegacji do Kwirynału oraz ceremonię powitania, a na 11:10 – wspólne zdjęcie prezydentów państw Grupy Arraiolos.

O 11:15 rozpocznie się II sesja plenarna XVI Spotkania Prezydentów Państw Grupy Arraiolos, a o 14:45 – II sesja. Na 16:45 zaplanowano oświadczenia prezydentów dla przedstawicieli mediów. Z kolei o 20:15 odbędzie się obiad oficjalny wydawany przez prezydenta Włoch na cześć prezydentów i małżonek.

Sejm wznowi posiedzenie o 9:00. Ponieważ PiS na sierpniowym posiedzeniu przegrało kilka głosowań, posłowie wysłuchają informacji prezesa NIK w sprawie wykrytych przez izbę nieprawidłowości w działaniach podejmowanych przez organy i instytucje publiczne w związku z organizacją lub przygotowaniem wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych na 10 maja 2020 r. z wykorzystaniem głosowania korespondencyjnego, a także informacji ministra zdrowia w sprawie organizacji Narodowego Programu Szczepień przy zwiększonej liczbie dostaw szczepionek oraz informacji na temat zutylizowanych dawek oraz informacji premiera na temat ostatecznego brzmienia Krajowego Planu Odbudowy w wersji uwzględniającej konsultacje społeczne i wnioski Komisji Europejskiej.

Kolejne posiedzenie rozpocznie się o 16:00 i potrwa 3 dni. O 16:05 odbędzie się II czytanie tzw. projektu ustawy antykorupcyjnej zgłoszonej przez Kukiz’15 i PiS. O 21:00 rozpocznie się I czytanie rządowego projektu ustawy o wsparciu jednostek samorządu terytorialnego w związku z Programem Polski Ład, a o 22:00 – II czytanie pilnego rządowego projektu ustawy o rekompensacie dla podmiotów świadczących usługi albo prowadzących działalność gospodarczą w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego w 2021 roku.

O 18:00 sejmowa komisja rolnictwa i rozwoju wsi rozpatrzy i zaopiniuje zgłoszony przez opozycję wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Sejm rozpatrzy wniosek jutro wieczorem, następnie odbędzie się głosowanie.