Premier chce przeciąć sytuację kryzysową na granicy i nazwać rzeczy po imieniu – mówi nam jego otoczenie. Mateusz Morawiecki będzie przebywać w województwie podlaskim, przy granicy polsko-białoruskiej. O 15:30 odbędzie się odprawa z dowództwem Straży Granicznej, a następnie, o 16:10, spotkanie ze strażnikami granicznymi, przedstawicielami wojska oraz policji.

O 16:25 nastąpi przejazd premiera po pasie granicznym, a o 16:50 PMM spotka się z dziennikarzami.

Ostatni zaplanowany punkt to występ w „Gościu Wydarzeń” Polsatu o 19:20.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę na Ukrainie. O 9:00 czasu polskiego weźmie udział w uroczystościach z okazji 30-lecia Niepodległości Ukrainy, o 12:40 spotka się z prezydentem prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a o 15:30 weźmie udział w przekazaniu pomocy solidarnościowej dla Ukrainy.

O 11:00 odbędzie się posiedzenie rządu. W porządku obrad przede wszystkim projekt ustawy budżetowej na 2022 rok. Poza tym ministrowie rozpatrzą projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości, projekt nowelizacji Prawa ochrony środowiska oraz oraz ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, a także projekt uchwały w sprawie przyjęcia dokumentu Plan dla Chorób Rzadkich.