O 11:00 rozpocznie się posiedzenie rządu. W porządku obrad m.in. projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym.

O 11:00 w Senacie odbędzie się wysłuchanie publiczne organizowane przez klub Koalicji Obywatelskiej „Kneblowanie demokracji”. O 13:00 odbędzie się organizowany przez PSL Okrągły Stół ws. Izby Dyscyplinarnej.

O 11:35 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa Lewicy z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego i Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Temat: Chcemy informacji rządu nt. ataków na punkty szczepień.

O 12:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami Rady Rodziny, Związku Dużych Rodzin oraz rodzinami na temat „Mieszkania bez wkładu własnego”.

O 15:00 sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych rozpatrzy wniosek prokuratora regionalnego w Białymstoku o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

17:00 odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej PO. O 18:00 w kilkudziesięciu miastach w Polsce odbędą się organizowane przez KOD protesty przeciwko tzw. ustawie medialnej, nazywanej też lex TVN.

O 18:00 na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia odbędzie się I czytanie rządowego projektu zakładającego podniesienie nakładów na ochronę zdrowia docelowo do 7% PKB. Według rządu, dzięki temu do systemu ochrony zdrowia w latach 2022-2027 trafi dodatkowo ok. 83 mld zł, a w 2027 roku nakłady na opiekę zdrowotną w Polsce wyniosą aż 215 mld zł.

O 20:00 na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych odbędzie się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, zakładający – zgodnie z uzasadnieniem – urealnienia wartości świadczeń przysługujących prezydentowi i byłym prezydentom RP, a także zmiany maksymalnych kwot diet lub wynagrodzeń przysługujących przedstawicielom samorządu terytorialnego.

11:00 – posiedzenie rządu

11:00 – wysłuchanie publiczne organizowane przez klub KO „Kneblowanie demokracji”

11:35 – konferencja Krzysztofa Gawkowskiego i Agnieszki Dziemianowicz-Bąk ws. informacji rządu nt. ataków na punkty szczepień

12:00 – spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Rady Rodziny, Związku Dużych Rodzin oraz rodzinami na temat „Mieszkania bez wkładu własnego”

13:00 – organizowany przez PSL Okrągły Stół w sprawie Izby Dyscyplinarnej

15:00 – sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych ws. immunitetu Mariana Banasia

17:00 – Rada Krajowa PO

18:00 – organizowane przez KOD protesty przeciwko tzw. ustawie medialnej

18:00 – I czytanie rządowego projektu zakładającego podniesienie nakładów na ochronę zdrowia docelowo do 7% PKB na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia

20:00 – I czytanie projektu nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych