O 10:00 spotyka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tak naprawdę jutrzejsze dane będą decydowały w dużej mierze o tym jakie decyzje będą podejmowane. Aczkolwiek sytuacja epidemiczna w kraju jest na ten moment nadal bardzo ciężka, w związku z tym każdy wariant jest brany pod uwagę. Zarówno pewnych korekt w obostrzeniach, ale również dalszego utrzymania i przedłużenia tych, które obowiązują – mówił wczoraj rzecznik rządu Piotr Müller podczas konferencji prasowej.

– Rzeczywiście z punktu widzenia sytuacji w szpitalach, to z mojego punktu widzenia najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń, ale my będziemy dokładnie rozmawiali o tym jutro o 10:00 pod przewodnictwem premiera – dodał minister zdrowia Adam Niedzielski w Polsat News.

O 10:15 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa Lewicy z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk i Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Temat: Dość Narodowej Loterii Szczepionek – Lewica żąda wyjaśnień ws. braku dokumentacji dot. harmonogramu szczepień w KPRM.