Nad tym wszystkim jest Jarosław Kaczyński, który jest liderem tego obozu politycznego. Podejmuje kluczowe decyzje w wielu obszarach, nie tylko w tych, które podlegają mu jako wicepremierowi. I dopóty, dopóki jest pewnego rodzaju zgoda w tym obozie politycznym, że w kluczowych sprawach decyduje premier Kaczyński jako prezes największej formacji tworzącej ten obóz to wszystkie spory, które są, były i z całą pewnością będą, nie będą miały aż takiego znaczenia, które by doprowadziło do finalnego rozkładu obozu i utraty władzy – stwierdził Zbigniew Girzyński w rozmowie z Jackiem Gądkiem w Porannej rozmowie Gazeta.pl.

Pytany, kto jest dzbanem, o którym mówi prezes PiS, polityk odpowiedział: – Dzbanem jest cały obóz Zjednoczonej Prawicy, bo w tym dzbanie, jeżelibyśmy tego plastycznego porównania szukali, jest i PiS i te mniejsze formacje panów ministrów Ziobry i Gowina. Natomiast Jarosław Kaczyński trzyma za ucho od tego dzbana.

Ta władza jest na tyle cennym dla wszystkich dobrem, że cementuje ten obóz. Jak długo go będzie cementowała i czy to będzie coś, co będzie trwało do końca kadencji, o czym także mówił Jarosław Kaczyński, zobaczymy – mówił dalej polityk PiS.