O 10:00 sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych rozpatrzy nowelizację ustawy o działach administracji rządowej. Chodzi o dostosowanie struktury administracji rządowej do nowej, zrekonstruowanej struktury Rady Ministrów. To kolejne podejście do nowelizacji tej ustawy – jej poprzednią wersję zawetował prezydent Duda.

O 11:00 rozpocznie się posiedzenie rządu. W porządku obrad jest m.in. projekt ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. W praktyce ratyfikacja tej decyzji przez kraje UE jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego funduszu odbudowy, utworzonego dla wsparcia państw UE w związku z pandemią koronawirusa.

O 11:00 w Sejmie odbędzie się spotkanie konsultacyjne organizowane przez kluby parlamentarne Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz Koalicji Polskiej. Tematem rozmów ma być tzw. podatek od reklam.

O 13:00 w Radomiu prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w gali finałowej V edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Nagroda została ustanowiona w celu promowania postaw obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, uhonorowania szczególnie zaangażowanych osób, organizacji pozarządowych i wartościowych przedsięwzięć społecznych budujących wspólnotę obywatelską.

O 15:00 na posiedzeniach senackich komisji kultury i środków przekazu oraz ustawodawczej odbędzie się I czytanie projektu uchwały w sprawie ograniczenia wolności mediów w Polsce.

Wcześniej, o 14:00 na posiedzeniach senackich komisji spraw zagranicznych i UE oraz ustawodawczej odbędzie się I czytanie projektu uchwały w sprawie zesłania Aleksieja Nawalnego do łagru oraz brutalnego tłumienia demonstracji demokratycznej opozycji przez władze Federacji Rosyjskiej.