Minister zdrowia znalazł pomysł na reformę niewydolnego systemu ochrony zdrowia. Chce centralizować zarządzanie szpitalami i odbierać je samorządom. Panie Ministrze, system wymaga głębokiej reformy. Szpitale wymagają głębokiej reformy. Tylko, że reforma MUSI pójść w odwrotnym kierunku, niż pańska propozycja! – napisał Szymon Hołownia na Facebooku.

Wasze świecące pustkami, a kosztujące miliony szpitale tymczasowe codziennie unaoczniają waszą niekompetencję i nieumiejętność zarządzania. Scentralizowaliście całkowicie walkę z pandemią. I co? Chaos w testowaniu, leczeniu, szczepieniu COVID, zapaść niecovidowego leczenia, pokazują jak bardzo nie potraficie! I jeszcze chcecie więcej? – zaznaczył.

Dajcie sobie spokój, samorządom więcej kompetencji i pieniędzy na szpitale, a nam chwilę oddechu od waszych absurdalnych pomysłów. Gdy wyhamuje pandemia trzeba myśleć o większej regionalizacji systemu ochrony zdrowia i przekazaniu większych kompetencji samorządom. Wymaga tego zresztą wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który ponad rok temu stwierdził, że na samorządy, które muszą płacić długi szpitali wynikające z nieefektywnego systemu NFZ, nałożono ciężary nie do uniesienia. Tego wyroku do dziś nie wykonaliście! A teraz zamiast leczyć zabieracie się do demontowanie auta, które jedzie z maksymalną prędkością i to na oparach! – podkreślił lider Polska 2050.

Minister zdrowia znalazł pomysł na reformę niewydolnego systemu ochrony zdrowia. Chce centralizować zarządzanie…

Opublikowany przez Szymona Hołownię Czwartek, 14 stycznia 2021