Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczyna dwudniową wizytę na Litwie. Na 13:00 czasu polskiego w Wilnie zaplanowano powitanie Polskiej Pary prezydenckiej przez prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdę i małżonkę. O 13:10 odbędzie się family photo, o 13:12 – złożenie podpisów w księdze pamiątkowej przez prezydenta Dudę i małżonkę, a o 13:20 – rozmowy w cztery oczy prezydentów Polski i Litwy.

O 13:40 rozpoczną się rozmowy bilateralne pod przewodnictwem prezydentów Polski i Litwy. O 14:20 odbędzie się ceremonia podpisania przez prezydentów deklaracji o ustanowieniu polsko-litewskiej Rady Prezydenckiej. Na 14:50 zaplanowano wspólną konferencję prasową prezydentów.

O 15:30 odbędzie się spotkanie prezydenta Dudy z marszałek Sejmu Litwy Viktoriją Čmilytė-Nielsen. O 15:45 PAD wystąpi podczas sesji plenarnej Sejmu Litwy. Ostatni zaplanowany punkt to spotkanie z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem o 16:30.

Rząd zbierze się na posiedzeniu o 11:00. W porządku obrad projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego, projekt nowelizacji ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, a także projekt nowelizacji ustawy o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów.

O 12:15 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa Konfederacji z udziałem Krzysztofa Bosaka. Temat: Spóźnione weto premiera Morawieckiego.