Polska 2050 grupuje obywateli, zrzesza obywateli, którzy chcą wziąć część swojej odpowiedzialności za Polskę. Mam zaszczyt być szefem tego stowarzyszenia, prezesem tego stowarzyszenia i za chwilę, o czym chciałem dzisiaj państwa poinformować, przystępujemy do procesu rejestracji partii politycznej. To jest ten trzeci element, którego powstanie zapowiadaliśmy i ja o nim mówiłem już wprost w kampanii wyborczej, teraz to staje się ciałem. Rozpoczynamy tę procedurę. W związku z powyższym nie będziemy też dzisiaj w stanie podać państwu nazwy tej partii politycznej – mówił Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej.

Serce ruchu pozostaje w stowarzyszeniu Polska 2050, ja zostaję w stowarzyszeniu Polska 2050. Nie dlatego, że jestem jakoś specjalnie ważny i najważniejszy w całej tej strukturze, ale dlatego że chcę pokazać, że nadal gromadzimy się w tym miejscu – mówił dalej.

Szefem rąk czyli partii 2050, która się będzie nazywała inaczej niż 2050, ale jak to jeszcze wam tego nie powiemy dzisiaj, będzie Michał Kobosko, mój najbliższy współpracownik, który był moim pełnomocnikiem wyborczym w czasie ostatniej kampanii – dodał.