Chcemy poruszyć temat, który jest obecny w naszych rodzinach od marca, czyli to, co się dzieje z COVID-em, co się dzieje z koronawirusem, jakie wywołuje to skutki dla naszego życia społecznego i gospodarczego, ale szerzej chcemy porozmawiać i zaprosić do tej rozmowy, wezwać do tej rozmowy na temat ochrony zdrowia wszystkich zaintersowanych – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Chcę powiedzieć o liście, który kieruję do pana ministra zdrowia, pana ministra Niedzielskiego. Podchodzimy z życzliwością do nowo powołanego ministra zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, że działa w warunkach trudnych, przejął resort, kiedy szaleje epidemia. Przypadków zachorowań jest coraz więcej, dzisiaj przy 13 tys. wykonanych testów, jest ok. 1300 przypadków. To jest bardzo dużo i rośnie liczba z dnia na dzień – mówił dalej.

Dzisiaj potrzebuje jasnej informacji od ministra zdrowia, co należy robić, jak należy postępować. Ta informacja musi być po prostu codzienna i bardzo precyzyjna. Myślę, że jest czas, żeby usiąść do wspólnej rozmowy ze wszystkimi siłami politycznymi i do takiego spotkania wspólnie dla pacjentów, dla ochrony zdrowia wzywamy ministra zdrowia, wszystkie siły polityczne, ale zapraszamy też pacjentów, organizacje pacjentów, organizacje skupiające pracowników medycznych – dodał.