W Brukseli odbędzie się spotkanie przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej z przewodniczącą Komisji Europejskiej Urszulą von der Leyen. W spotkaniu weźmie udział premier MorawieckiM, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego prezydencji w grupie V4.

Czwartek to drugi dzień wizyty Pary Prezydenckiej we Włoszech. Na 11:15 w Rzymie zaplanowano uroczystość odsłonięcia popiersia generała Władysława Andersa. Następnie, o 13:40 Para Prezydencka weźmie udział w uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. W planie jest także krótkie zwiedzanie Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego przez Parę Prezydencką.

O 13:45 odbędzie się ceremonia złożenia wieńca i uroczystość upamiętniająca, a następnie rozmowa Pary Prezydenckiej z przedstawicielami władz miejscowych, zwiedzanie Polskiego Cmentarza Wojennego, spotkanie z młodzieżą polskich szkół we Włoszech, a także spotkanie z generałem Alessandro Veltrim.

O 12:00 senacka komisja rolnictwa i rozwoju wsi rozpatrzy tzw. Piątkę dla zwierząt, czyli nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Z kolei o 14:30 senacka komisja zdrowia rozpatrzy ustawę o Funduszu Medycznym, zgłoszoną wcześniej do Sejmu jako propozycja prezydencka.