Zgodnie z zapowiedziami, dziś w południe odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, o czym poinformował Krzysztof Szczerski.

– To była prośba marszałka Grodzkiego o spotkanie. Miała dotyczyć innych spraw legislacyjnych, ale w tej sytuacji pan prezydent będzie także pytał pana marszałka Grodzkiego o to, w jaki sposób chce procedować tę ustawę [„Piątkę dla zwierząt”]. Jesteśmy na początku drugiego etapu procedowania tej ustawy, pan prezydent swoją decyzję podejmie po tym jak sprawa się w parlamencie zakończy – mówił prezydencki minister w PR3.

Szymon Hołownia w tym tygodniu odwiedza Śląsk, aby spotkać się z wolontariuszami ruchu, liderami oraz mieszkańcami. Spotkanie w Katowicach odbędzie się o 15:30, a w Tarnowskich Górach – o 18:00.

Także dzisiaj odbędzie się rozprawa przed Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, której przedmiotem będą pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego dotyczące Izby Dyscyplinarnej i Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego oraz powołanych do nich osób przy udziale tzw. nowej KRS.