Premier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Wilnie. O 7:00 czasu polskiego rozpoczęło się spotkanie z prezydentem Gitanasem Nausedą. O 7:30 premier złoży kwiaty przed mauzoleum Matki i Serca Syna na Cmentarzu na Rossie. O 8:00 odbędzie się spotkanie z premierem Sauliusem Skvernelisem, a o 8:30 – sesja plenarna.

O 10:15 szef polskiego rządu weźmie udział w ceremonii podpisania deklaracji „Declaration of the Government of the Republic of Lithuania and of the Government of the Republic of Poland on strategic partnership and Belarus“.

O 10:30 odbędzie się konferencja premierów Polski i Litwy, a o 12:15 PMM weźmie udział w uroczystości z okazji 1. rocznicy działalności TVP Wilno oraz w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie rozbudowy Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Sejm wznowi obrady o 9:00 od pytań w sprawach bieżących. Na 11:30 zaplanowano informację bieżącą w sprawie stanu ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19 oraz działań podjętych przez rząd w związku z drugą falą koronawirusa w Polsce.

O 13:00 odbędzie się II czytanie tzw. Piątki dla zwierząt. Wiele wskazuje na to, że do głosowania nad przyjęciem propozycji PiS dojdzie w wieczornym bloku głosowań, między 19:00 a 22:00. W planie jest też powołanie prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej – kandydatem na to stanowisko jest Jacek Oko.

Jest też możliwe, że wieczorem dojdzie do głosowaniu nad wyborem Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. O 10:00 sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zaopiniuje stosowny wniosek, co otwiera drogę do głosowania tej kandydatury.

Ponadto o 17:30 odbędzie się I czytanie rządowego projektu nowelizacji tegorocznego budżetu.

O 13:15 przed pomnikiem ku chwale żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w obchodach 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. Organizatorem obchodów rocznicy jest Straż Graniczna.