O 10:00 odbędzie się posiedzenie rządu. W porządku obrad projekt rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 roku.

Między 12:00 a 15:00 w Belwederze odbędzie się ceremonia złożenia listów uwierzytelniających prezydentowi Andrzejowi Dudzie przez ambasadorów Wietnamy, Panamy, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Luksemburga i Niemiec.

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj ma odbyć kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie nadchodzącej rekonstrukcji rządu, a także nowej umowy koalicyjnej oraz propozycji programowych na rozpoczynający się jesienny sezon polityczny.

Także dziś odbędzie się posiedzenie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, a także posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Jednym z tematów mają być zmiany w funkcjonowaniu klubu.

Posiedzenie klubu na dzisiaj zaplanowała także Koalicja Polska, o czym mówił wczoraj Władysław Kosiniak-Kamysz w Polsat News: – Są takie sygnały czy sugestie wygłaszane publicznie przez choćby właśnie posła Sachajkę. O tym będziemy mieli szansę rozmawiać jutro na klubie. My się jako PSL nie wybieramy do koalicji z PiS. Rozmawialiśmy o tym na Radzie Naczelnej.

O 10:00 sejmowa podkomisja będzie kontynuować prace nad prezydenckim projektem ustawy o Funduszu Medycznym – tak, by o 19:30 mogła zająć się nim sejmowa komisja zdrowia. Propozycja prezydenta najpewniej zostanie przyjęta na najbliższym, rozpoczynającym się jutro posiedzeniu – jest już zaplanowane II czytanie, a także posiedzenie sejmowej komisji w sprawie poprawek zgłoszonych w trakcie II czytania.