O 10:45 odbędzie się briefing marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego przed 15. posiedzeniem Senatu, które rozpoczyna się o 11:00. W porządku obrad tzw. nowelizacja ustawy COVID-owej – w praktyce jest to tarcza antykryzysowa dla turystyki – oraz tzw. ustawa reprywatyzacyjna czy informacja ministra zdrowia na temat dostępności do świadczeń zdrowotnych w okresie epidemii koronawirusa jak również przedstawienie strategii działań w ochronie zdrowia w okresie jesienno-zimowym.

O 11:30 odbędzie się konferencja prasowa szefa MEN Dariusza Piontkowskiego. Udział w niej wezmą również wiceminister Marzena Machałek i wiceminister Maciej Kopeć. Temat: Bezpieczny powrót uczniów do szkół – pierwszy tydzień nowego roku szkolnego.

O 16:30 w Kielcach odbędzie się konferencja prasowa dla mediów z udziałem Szymona Hołowni i Michała Kobosko inaugurująca otwarcie biura w jego nowej lokalizacji, zmiana nastąpiła już po kampanii wyborczej. Jest to także okazja do poinformowania o lokalnych strukturach w ramach zawiązanego stowarzyszenia Polska 2050. Następnie, o 18:00 w Sandomierzu odbędzie się spotkanie otwarte  z mieszkańcami i wolontariuszami.

Ponadto dzisiaj odbędzie się kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy. Tematem będzie nadchodząca rekonstrukcja rządu i plany na najbliższe 3 lata.