O 10:00 odbędzie się prezentacja międzynarodowego projektu „Bon Pierwszaka” z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka oraz pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jana Dziedziczaka.

O 11:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, w tym także sposób walki ze skutkami pandemii oraz maksymalnego ograniczania negatywnego wpływu działań na gospodarkę i życie obywateli. Po posiedzeniu rady, około 14:15, przewidywane jest oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Szymon Hołownia kontynuuje podróż po Polsce w ramach działalności stowarzyszenia Polska 2050. W tym tygodniu odwiedza województwo pomorskie. O 15:00 w Starogardzie Gdańskim odbędzie się spotkanie otwarte z mieszkańcami i wolontariuszami na rynku. Z kolei o 18:00 w Malborku odbędzie się spotkanie otwarte z mieszkańcami i wolontariuszami.

Ponadto dziś odbędzie się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej, podczas którego – zgodnie z zapowiedziami – ma być omówiona aktualna sytuacja polityczna, a także plany na najbliższe miesiące.