Z 18 powiatów w tej chwili w obu strefach mamy tylko 10 powiatów, czyli jak widać, to działa, jeżeli wprowadzamy te obostrzenia to mieszkańcy tych powiatów do tego się stosują i nowych zakażeń w tych powiatach ubywa. W kategorii czerwonej mamy w tej chwili trzy powiaty, to jest województwo małopolskie, powiat Nowy Sącz i limanowski, które weszły do kategorii czerwonej z kategorii żółtej oraz w województwie łódzkim powiat pajęczański – mówił Waldemar Kraska podczas konferencji prasowej.

Jeżeli chodzi o powiaty w kategorii żółtej. Podkarpacie to jest powiat przeworski, to jest nowy powiat, który wszedł z kategorii zielonej. W województwie łódzkim powiat łowicki, który spadł z kategorii czerwonej. Województwo mazowieckie powiat lipski, także z kategorii czerwonej, w tej chwili jest w żółtej. Województwo wielkopolskie, powiat kolski, przeniesiony z kategorii czerwonej. Świętokrzyskie powiat konecki, małopolskie powiat nowosądecki, śląskie kłobucki – stwierdził.

Z listy zniknęło 9 powiatów. Powiat tatrzański, nowotarski, miasto Kraków, powiat żuromiński, wieluński, bartoszycki, kartuski, przemyski i rybnicki – dodał wiceminister.