O 9:30 Rafał Trzaskowski spotka się z burmistrz Solca Kujawskiego Teresą Substyk. O 10:15 odbędzie się briefing prasowy z udziałem burmistrz Solca Kujawskiego Teresą Substyk i prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Na 14:15 zaplanowano spotkanie z wójtami gmin z terenu Pomorza Środkowego, a o 15:40 – briefing prasowy po spotkaniu.

O 12:00 w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego PO Borysa Budki. O 13:00 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Roberta Biedronia z udziałem artystów „protestujących przeciwko polityce PiS i cenzurze w mediach publicznych”.

O 13:00 rozpocznie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS z władzami partii. – Tematem rozmowy będą najbliższe wybory prezydenckie – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej przewodniczący komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski. Dodał, że celem spotkania będzie podsumowanie dotychczasowych działań partii podejmowanych w toku kampanii, która toczyła się do 10 maja oraz przygotowanie i mobilizacja na dalszą część przedwyborczych zmagań.

Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwach śląskim, opolskim i dolnośląskim. Szef rządu o 11:40 odwiedzi firmę ELSIT w Gliwicach, a o 13:20 złoży kwiaty przed pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Na 15:20 zaplanowano wizytę na terenie stopnia wodnego Malczyce, a na 16:30 – udział w uroczystości przekazania aktu notarialnego dotyczącego nieodpłatnego przekazania gruntów pod budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu.

Zgodnie z zarządzeniem nowego p.o. I prezesa SN Aleksandra Stępkowskiego, dziś zostaną wznowione obrady Zgromadzenia Ogólnego sędziów Sądu Najwyższego, mającego wyłonić kandydatów na nowego I prezesa SN.