
Dworczyk: Dzisiaj w nocy zapadła decyzja o przełożeniu daty wizyty w Smoleńsku. Do północy przedstawiciele Federacji Rosyjskiej, mimo deklarowanej zgody, nie udzielili jednoznacznej odpowiedzi na założenia logistyczne delegacji rządowej
„Dzisiaj w nocy zapadła decyzja o przełożeniu daty wizyty, która miała się odbyć 10 kwietnia 2020 roku w Smoleńsku. Premier wraz z delegacją rządową, przedstawicielami parlamentu miał oddać hołd pomordowanym oficerom w Katyniu i ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku. My od początku lutego prowadziliśmy dialog z naszymi partnerami z Federacji Rosyjskiej na ten temat. Dzisiaj do północy przedstawiciele Federacji Rosyjskiej, pomimo deklarowanej zgody na taką wizytę, nie udzielili jednoznacznej, pisemnej odpowiedzi na przedstawione jej założenia logistycznej tej wizyty delegacji rządowej. Te działania uniemożliwiałyby de facto przeprowadzenie tej wizyty zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i procedurami, które stosują polskie służby” – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w „Jedziemy” w TVP Info szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk.
Więcej z: Live
„Sądzę, że tej jesieni to prawo zacznie obowiązywać”. Klimczak o obowiązkowym kasku m.in. dla rowerzystów do 16. roku życia
Śliwka: Konfederacja często ma odmienne zdanie od PiS, a w niektórych elementach zbieżne względem PO
Śliwka: Dlaczego Bąkiewicz nie ma prawa skorzystać z prawa łaski, a inni ludzie, związani chociażby z lewicą, mieli takie prawo?
