Posiedzenie Sejmu rozpocznie się tuż po 14:00 od I czytania przedstawionego przez prezydium Sejmu projektu uchwały w sprawie zmiany regulaminu Sejmu. W praktyce nowelizacja jest konieczna, by piątkowe obrady w sprawie tarczy antykryzysowej i głosowania można było przeprowadzić przez internet. O 14:35 odbędzie się II czytanie projektu, a o 14:50 głosowanie. O 15:20 zostanie zarządzona przerwa w posiedzeniu. Rano mają odbyć się konsultacje z opozycją w sprawie wspomnianej tarczy antykryzysowej, o czym wczoraj mówiła Jadwiga Emilewicz.

O 16:00 odbędzie się szczyt UE w formie wideokonferencji, o czym poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Tematem rozmowy będzie sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. – Będę przewodniczył trzeciej konferencji wideo w czwartek, 26 marca z udziałem członków Rady Europejskiej w celu kontynuowania naszych działań dotyczących koronawirusa. Będziemy nadal podejmować zdecydowane działania w odpowiedzi na rozwój wydarzeń i walczyć z kryzysem – napisał na Twitterze Michel.

24:00 upływa termin na zgłaszanie do Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów na prezydenta w celu zarejestrowania. W praktyce już niedługo dowiemy się, ilu kandydatom udało się zebrać wymagane 100 tysięcy podpisów.

Dziś w Brukseli odbędzie się nadzwyczajna sesja PE, na której mają być głosowane propozycje KE dot. wsparcia krajów w czasie pandemii. Europosłowie nie będą musieli przyjeżdżać na posiedzenie – mogą głosować przez e-mail. Ponadto dziś Trybunał Sprawiedliwości UE wyda wyrok w sprawie “modelu postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów” w Polsce. Chodzi o pytania skierowane do Luksemburga przez Sądy Okręgowe w Łodzi i Warszawie.