Ten czas kryzysu pokazuje także, że nie wszyscy stają na wysokości zadania. Chciałbym powiedzieć, że jestem rozczarowany totalną opozycją, którą dzisiaj reprezentują takie siły jak Platforma Obywatelska. Dla mnie rozczarowujące jest, że w PE Platforma podjęła razem z innymi wszystkimi siłami politycznymi w PE jednogłośną decyzję o tym, że będziemy opracowali zdanie, że będziemy głosowali zdalnie. W przypadku Polski wygrał cynizm polityczny, wygrały rozgrywki partyjne nad zdrowiem i bezpieczeństwem Polek i Polaków – stwierdził Robert Biedroń na nagraniu opublikowanym na Facebooku.

To wielkie ryzyko, którego nie trzeba było ponosić. To ryzyko, które służy w mojej ocenie tylko i wyłącznie temu, żeby posłowie Platformy mogli trochę pokrzyczeć, zrobić konferencję prasową, a nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, racjonalnym myśleniem, byciem merytoryczną opozycją. To duże rozczarowanie – mówił dalej.

Dlaczego Platforma Obywatelska uparła się na to posiedzenie? Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Szczególnie że w kontekście wyborów Platforma nawołuje do tego, żeby wybory się nie odbyły, że to zagrożenie dla Polek i Polaków, a w tym przypadku w mojej ocenie wygrał cynizm, kalkulacja, partyjna, a nie bezpieczeństwo Polek i Polaków – zaznaczył Biedroń.