– Postanowiłem zwołać posiedzenie Rady Gabinetowej. Chcę omówić z rządem przyjęcie konkretnego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i naszej gospodarki. Ta sytuacja pokazuje jak ważna jest ścisła i zgodna współpraca prezydenta z rządem. Jestem przekonany że prowadzona przez nas odpowiedzialna polityka gospodarcza, która pozwoliła w ostatnich latach osiągnąć wielkie sukcesy, przyniesie dobre skutki także w obliczu globalnego niepokoju – stwierdził prezydent Andrzej Duda, zapowiadając posiedzenie Rady Gabinetowej na 10:00.

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić pakiet gospodarczy, który Paweł Borys nazwał gospodarczą bazooką.

– Premier przedstawi ten pakiet. Ja bym go nazwał gospodarczą bazooką. Będzie to dość kompleksowy pakiet propozycji wspierających przede wszystkim przedsiębiorców, chroniących rynek pracy, stymulujących wzrost gospodarczy – powiedział wczoraj prezes PFR w TOK FM, dodając, że instrumenty wspierające przedsiębiorstwa powinny być dostępne dla firm w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Także PMM na ostatniej konferencji prasowej mówił o „pakiecie stabilności i bezpieczeństwa”. – Jesteśmy w trakcie prac nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa. Ten pakiet jest potrzebny, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że mnóstwo branż ucierpi. Cała gospodarka polska, światowa, a w szczególności europejska z całą pewnością odczują walkę z epidemią koronawirusa. W związku z tym chcę podkreślić, że w najbliższych dniach pokażemy pewne konkretne działania, które rząd wypracował i co do których będziemy jeszcze dopracowywać ostateczne szczegóły, tak żeby i pracownicy z jednej strony i pracodawcy z drugiej otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa – stwierdził szef polskiego rządu.

O 12:00 odbędzie się konferencja szefa sztabu Roberta Biedronia Tomasza Treli i pełnomocniczki wyborczej komitetu wyborczego Marceliny dotycząca złożenia podpisów poparcia pod rejestracją Biedronia jako kandydata na prezydenta. Ponadto dziś odbędzie się posiedzenie zarządu PO, o czym mówił wczoraj lider Platformy. – Staramy się, żeby spotkania odbywały się w sposób wirtualny. Zarząd Krajowy PO, który na jutro zwołałem, odbędzie się za pośrednictwem środków komunikacji – mówił Borys Budka w TVN24.