Dla wszystkich obywateli RP i cudzoziemców tych kategorii, które wymieniłem, chcemy też zaplanować i przeprowadzić operację powrotów czy umożliwić operację powrotów, zwłaszcza dla tych, którzy są oddaleni w dalszych zakątkach świata i dla tych których transport jest albo bardzo utrudniony, jak Wielka Brytania czy Irlandia, Malta albo Cypr albo wręcz niemożliwe jak USA czy Kanada. Dlatego, po pierwsze, zaplanowane wcześniej loty czarterowe odbędą się zgodnie z wcześniejszymi harmonogramami – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w KPRM.

Po drugie, wobec obywateli którzy mają pragnienie powrotu do Polski w tym czasie, w którym Polska przechodzi kwarantannę w związku z zagrożeniem epidemicznym, oferujemy specjalnie do tego celu przeznaczone loty PLL LOT i to będzie dotyczyło takich państw jak Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Malta i USA. Wobec POlaków, którzy utknęli albo po prostu znaleźli się albo przebywają w innych częściach świata, rzadziej odwiedzanych chcemy zaoferować na specjalnie do tego celu przygotowanej stronie PLL LOT możliwość zapisywania się na powroty do kraju i zarówno te powroty z Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii, Cypru lub Malty, jak również te z dalszych krajów jak w Jordanii wiemy że jest grupa Polaków czy w innych państwach na Bliskim Wschodzie bądź w północnej Afryce, loty będą się odbywały po dokonaniu odpowiednich zapisów na specjalnie do tego celu przygotowanych stronach i cena tych biletów będzie zryczałtowana, jednakowa dla wszystkich – mówił dalej.

Dodatkową opłatę, dodatkowy koszt poniesienie państwo polskie. Państwo polskie dopomoże w powrocie naszym obywatelom na terytorium RP – argumentował PMM.