Dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski i rolnik Grzegorz Bardowski z telewizyjnego show, a także lekarz Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, będą bohaterami podsumowania #5na100dni, które odbędzie się dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – dowiaduje się 300POLITYKA. 

Premier wraz z pięcioma ministrami swojego rządu: Jadwigą Emilewicz, Andrzejem Adamczykiem, Łukaszem Szumowskim, Marleną Maląg i Janem Krzysztofem Ardanowskim podsumuje stan realizacji i działanie programów z tzw. Piątki na 100 dni. Po raz pierwszy zostały one zaprezentowane przez Mateusza Morawieckiego na wspólnej konferencji z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na finiszu kampanii wyborczej w wyborach parlamentarnych.

Na pakiet składa się: mały ZUS dla mikroprzedsiębiorców, plan na rzecz równych dopłat dla rolników, pakiet badań profilaktyczny dla Polaków po 40. roku życia, plan budowy 100 obwodnic oraz Emerytura Plus, czyli 13. i 14. Emerytura.

– Naszymi gośćmi będą ludzie, którzy korzystają z programów realizowanych przez rząd. Zależy nam na tym, żeby pokazać „perspektywę”, tych, do których trafiają rządowe programy, dlatego ministrowie będą występować razem z gośćmi specjalnymi – mówi nam jeden ze współpracowników szefa rządu.

Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie spot podsumowujący pierwsze 100 dni pracy rządu.