Sejm w ostatnim dniu posiedzenia wznowi obrady o 9:00 od bloku głosowań. Posłowie przyjmą dziś projekt budżetowy, co w praktyce oznacza, że blok potrwa kilka godzin – najpierw do 11:30, kiedy zostanie ogłoszona przerwa, a następnie od 13:00 do 19:00. Ponadto przegłosowany zostanie projekt dot. wprowadzenia tzw. podatku cukrowego.

O 7:30 w Warszawie wolontariusze z drużyny Kosiniaka oraz szefowa sztabu Magdalena Sobkowiak będą zbierać podpisy pod listami poparcia kandydata na prezydenta.

O 11:40 w Warszawie odbędzie się konferencja Bartosza Arłukowicza, na której zostanie przedstawiony billboard i hasło kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. O 12:00 odbędzie się prezentacja sztabu oraz hasła wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza.

O 19:45 w Jeleniej Górze odbędzie się konferencja prasowa Roberta Biedronia oraz Małgorzaty Szmajdzińskiej, Roberta Obaza i Marka Dyducha przed Balem Charytatywnym organizowanym przez fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Ponadto dziś wchodzi w życie większość przepisów ustawy dyscyplinującej sędziów, przez opozycję nazywanej ustawą kagańcową bądź represyjną.