Czekamy przede wszystkim na treść tego wniosku [ws. Izby Dyscyplinarnej SN], bo nie wiem w jakim zakresie chciałaby Komisja Europejska zabezpieczyć. Rząd się czuje stroną sporu w zakresie ustaw sądowych. Rząd i większość parlamentarna. Przedmiotem zabezpieczenia jest Izba Dyscyplinarna. To już ID by podejmowała czy Sąd Najwyższy decyzje co do zakresu zastosowania się. Nie kwestia umycia rąk, tylko należy zobaczyć jak będzie wyglądała ostateczna decyzja TSUE. Zabezpieczenie jest tylko środkiem, który ma być okresem przejściowym do ostatecznego rozstrzygnięcia – stwierdził Piotr Müller w rozmowie z Konradem Piaseckim w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Wtedy [jeżeli zapadnie taka decyzja o zabezpieczeniu] Izba Dyscyplinarna zapozna się z treścią tego zabezpieczenia i zdecyduje w jakim zakresie go zastosować – mówił dalej rzecznik rządu.

– Myślę, że rozmowy zawsze są dobrym elementem każdego dialogu, sporu, który pojawia się na poziomie UE. Z tego co wiem, pani komisarz [Vera Jourova] sama deklarowała, ze chce się spotkać. Nie widzę przeszkód, żeby do takiego spotkania doszło – zaznaczył.