O 12:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.

O 16:00 senackie komisje ustawodawcza oraz praw człowieka, praworządności i petycji powrócą do rozpatrywania tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów. Jutro rozpoczyna się posiedzenie Senatu – w porządku obrad pierwszym punktem jest właśnie ta ustawa. Jeżeli izba wyższa odrzuci propozycję PiS bądź wprowadzi do niej poprawki, Sejm zajmie się nimi na posiedzeniu w przyszłym tygodniu, 22-23 stycznia.

Władysław Kosiniak-Kamysz będzie przebywać na Mazowszu. Prezes PSL o 12:00 w Warszawie spotka się z wolontariuszami, a o 15:30 – z mieszkańcami Celestynowa.

10:00 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa posłów i działaczy Partii Razem oraz aktywistów społecznych dotyczącą podwyżek biletów Kolei Mazowieckich. – Konferencja poprzedzi złożenie listu do marszałka Struzika, w którym domagamy się odpowiedzi na pytania: jak wysokie będą podwyżki biletów, które dotkną tysięcy mieszkańców Mazowsza dojeżdżających codziennie do pracy? Dlaczego wprowadzanie podwyżek odbywa się w sposób niejawny? Kiedy mieszkańcy dowiedzą się o tych zmianach? – zapowiadają organizatorzy.