Władysław Kosiniak-Kamysz rusza w trasę po Polsce. W ciągu niespełna 48 godzin przemierzy ponad 1600 kilometrów odwiedzając po drodze Zakopane, Katowice, Rawicz, Gdańsk, Gdynię, Elbląg, Białystok i Warszawę. W Zakopanem przedstawiony zostanie również szef sztabu Kosiniak-Kamysza. O 7:00 odbędzie się konferencja prasowa, a następnie, o 10:30 w Katowicach śniadanie z przedsiębiorcami i konferencja o 11:15. O 14:00 w Rawiczu odbędzie się spotkanie świąteczne z rolnikami, a przed spotkaniem konferencja. Ostatni punkt to spotkanie z wolontariuszami pracującymi w kampanii wyborczej w Gdańsku o 20:30.

O 10:30 w Warszawie odbędzie się Konwencja Krajowa, wyłoni kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta – będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska bądź Jacek Jaśkowiak. O godz. 11:30 odbędzie się Rada Krajowa PO, która przyjmie kalendarz wyborów wewnętrznych.

O 11:00 w Warszawie odbędzie się Konwencja Krajowa SLD. O 14:00 odbędzie się wspólna konferencja prasowa przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego oraz lidera Wiosny Roberta Biedronia. Także dziś w Warszawie odbędzie się konwencja krajowa Wiosny – na 10:00 zaplanowano wystąpienie Krzysztofa Gawkowskiego, a na 13:00 Roberta Biedronia.

Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Szef polskiego rządu o 12:15 weźmie udział w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej Annę Walentynowicz, a o 12:45 – w konferencji „Kobiety w walce o niepodległość”.

17:00 w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie z Donaldem Tuskiem. – Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona – zapowiada wydawnictwo.