O 10:00 rozpocznie się drugie posiedzenie Sejmu IX kadencji. Posłowie rozpoczną je od prac nad pilnym, rządowym projektem nowelizacji ustawy okołobudżetowej na 2019 rok. Parlamentarzyści zajmą się też zmianami w regulaminie izby, pozwalającymi na wybór członków PKW. To konsekwencja nowelizacji Kodeksu wyborczego z poprzedniej kadencji. Blok głosowań rozpocznie o 18:00.

Ponadto o 13:15 posłowie zajmą się projektem ustawy dot. przedłużenia zawieszenia stosowania podatku od sprzedaży detalicznej. Także dziś w Sejmie odbędą się posiedzenia zespołów parlamentarnych – m.in. ds. Pomocy Humanitarnej i Międzynarodowego Prawa Humanitarnego o 16:00. Wcześniej zbiorą się zespoły ds. szczepień czy „Zerwij z plastikiem”.

O 9:30 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa Lewicy pt. „Obrona Karty Nauczyciela”. O 9:40 marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotka się z ambasadorem Włoch, a w południe z szefem WOŚP Jerzym Owsiakiem. O 9:45 odbędzie się kolejna konferencja Lewicy pt. „Fundusz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej”.

O 10:50 prezydent Andrzej Duda podejmie w Pałacu Prezydenckim prezydent Estonii, o 14:30 powoła nowych członków Rady Dialogu Społecznego. O 17:50 swoją konferencję prasową w Szczecinie organizuje prezydent Poznania, kandydat w prawyborach w Platformie Obywatelskiej Jacek Jaśkowiak.

W Brukseli rozpocznie się dziś posiedzenie Rady Europejskiej. Po raz pierwszy szczytowi będzie przewodniczył Charles Michel, wybrany w lipcu przez unijnych przywódców na przewodniczącego Rady Europejskiej. Przywódcy UE zajmą się szeregiem zagadnień, w tym zmianą klimatu i długoterminowym budżetem UE.

O 11:00 premier Mateusz Morawiecki spotka się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, o 12:00 z przewodniczącym Parlamentu Europejskiej, a o 13:40 z komisarzem Januszem Wojciechem. O 14:15 odbędzie się spotkanie koordynacyjne Grupy Wyszehradzkiej. Sesję roboczą Rady Europejskiej zaplanowano na 15:30, a obiad o 19:30.