Senat IX kadencji zakończy dziś swoje ostatnie posiedzenie. Obrady zostaną wzniowone o 9:00, a w końcowym bloku głosowań senatorowie rozstrzygną losy zmian między innymi w prawie drogowym i Kodeksie karnym. Wszystkie ustawy zostaną zaakcpetowane bez poprawek, bo kolejne posiedzenie Sejmu nie jest już planowane.

W południe prezydent Andrzej Duda odbierze listy uwierzytelniające od nowych ambasadorów. O 15:30 wraz z Pierwszą Damą weźmie udział w obchodach stulecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów.

O 12:00 wicepremier Piotr Gliński powoła Andrzej Betleja na stanowisko dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Andrzej Szczerskiego na dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie.

Także dziś do Warszawy mają przyjechać wszyscy nowi senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy dyskutować będą o planach stworzenia klubu w nowej kadencji i kandydacie na marszałka Senatu.

Piątek to także drugi dzień szczytu Rady Europejskiej w Brukseli. O 9:30 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w sesji roboczej przywódców państw Wspólnoty.